Prezenty na Mikołajki

Najbardziej oryginalne prezenty


Personalizowane prezenty dla przyjaciół

Zawsze jest dobry czas, aby obdarować prezentami osoby, które kochamy. A co jest lepszym sposobem niż gry. Mamy oryginalne prezenty na Mikołajki które są idealne i dostosowane do każdego rodzaju kieszeni.

Pierwszym krokiem jest zrobienie losowania i ustalenie budżetu na zakup prezentów na Mikołajki kiedy już odkryjecie komu kupujecie prezent.

Na naszej stronie bardzo łatwo odnajdziesz pomysły na prezenty na Mikołajki. Teraz tylko pomyśl jakie zainteresowania ma Twój wylosowany kolega i zacznij tworzyć coś oryginalnego czego nie znajdzie się w innych sklepach.

Co to są Mikołajki?

6 grudnia czci się świętego Mikołaja, biskupa z Miry.

Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszką, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki” (czyli osoby, którą się obdaruje).

Kubki ze zdjęciem

Powstała również apka na losowania mikołajkowego. To wygodna forma losowania wtedy kiedy klasyczne losowanie papierków nie może się odbyć.

Dlaczego obchodzić Mikołajki

Mikołajki to święto, które jest najbardziej popularne wśród dzieci. W polskich szkołach często kultywowana jest tradycja obdarowywania się nawzajem prezentami. Zasada, kto przygotowuje komu prezent, jest ustalona przez losowanie nawzajem swoich imion i nazwisk. Dzieci z pomocą rodziców kupują prezenty i przynoszą 6 grudnia do szkoły, by wręczyć je sobie nawzajem. Choć na upominki najbardziej czekają właśnie najmłodsi, to mikołajkowy zwyczaj wręczania sobie symbolicznych drobiazgów cieszy również dorosłych. 6 grudnia to dobra okazja, aby pokazać bliskim, że o nich myślimy i jak są dla nas ważni.

Skąd zwyczaj wręczania prezentów na Mikołajki?

Kult świętego był tak popularny, że od XVI wieku w kalendarzach protestanckich zachowano przy 6 grudnia zapis o wspominaniu tego dnia Mikołaja. Nazwę święto zastąpiono w nich Dniem Mikołaja. Zbliżone do współczesnych zwyczaje mikołajkowe są udokumentowane od XV wieku w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich. Święty Mikołaj pełnił w nich rolę osoby przynoszącej prezenty z okazji własnego święta. Jego atrybutami były siwa broda, pastorał, mitra oraz długa, czerwona szata biskupia. Wieczorem 5 grudnia obdarowywał owocami, orzechami, ciastkami czy cukierkami dobrze zachowujące się dzieci. Niegrzeczne uderzał pastorałem. Gdy nie pojawiał się osobiście, dzieci starały się przekazać, że czekają na prezenty, na różne sposoby. Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie

Breloki ze zdjęciami

Ważne jest ustalenie minimalnego i maksymalnego budżetu, aby nie było tak dużej różnicy ekonomicznej między jednym a drugim prezentem. Najczęściej ustala się budżet 50-100 złotych. Są tacy, którzy mogą go zredukować i na 30 złotych. U nas zmieścisz się w każdym z tych budżetów.

Prezent na Mikołajki dla piwoszy

Znajdź najlepszy prezent na Mikołajki

Kiedy poznasz już imię osoby, którą wylosowałeś, nie musisz kupować prezentu unisex, będziesz mógł go dobrać na danej osoby, czy jest kobietą czy mężczyzną.

Dla opcji z niskim budżetem

Kiedy jest to duża grupa przyjaciół najczęściej zwykło się kupować ekonomiczne prezenty. ustalony limit często oscyluje między 30-40 zł. Bardziej niż prezent jest to upominek aby sprawić radość temu kto go otrzyma. Najczęściej to zabawa organizowana w pracy, biurze albo w grupa bardzo wielu przyjaciół. Masz ogromny wachlarz produktów, którymi zabłyśniesz. Oto nasz wybór artykułów, których maksymalna cena wynosi 40 zł: Jeden z naszych najlepiej sprzedających się produktów: personalizowany kubek ceramiczny. Mamy też wiele modeli breloków, z których można zrobić ładny drobiazg.

Budżet pośredni

Prezenty mikołajkowe o wartości 20 euro są najczęstsze w kręgach bliskich przyjaciół. Lepiej znasz ludzi i możesz sobie pozwolić na szerszy zakres cenowy, aby znaleźć idealny prezent. Zwiększając swój budżet, masz większe szanse na znalezienie prezentu, który wywoła uśmiech na ich twarzach.

Spersonalizowane skarpety to fajny prezent

Oto trzy produkty, które polecamy, jeśli ich cena wynosi około 60-80 złotych: spersonalizowane kalendarze są wyjątkowe, ponieważ można na nich umieścić swoje ulubione zdjęcia; spersonalizuj obudowę dowolnego telefonu komórkowego w wybrany przez siebie sposób a spersonalizowane poduszki to zawsze strzał w dziesiątkę.

Dla tych najbardziej wymagających

Największe budżety są zwykle przeznaczone na prezenty mikołajkowe o wartości od 100 złotych i wzwyż w środowiskach bardziej rodzinnych. W ten sposób można stworzyć bardziej wyszukany prezent. Polecamy następujące produkty, z którymi sukces jest gwarantowany:koce polarowe to dobry prezent, który możesz zaprojektować według własnego uznania. Albumy i fotoalbumy mogą być doskonałym prezentem z tej okazji. Zrób niespodziankę spersonalizowaną wycieraczką z włókna kokosowego. Jeśli chcesz szukać dalej, odwiedź naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wszystko, czego szukasz, aby nadać indywidualny charakter prezentowi: spersonalizowane prezenty na Mikołajki.