Gwarantowana dostawa na Dzień Ojca

Personalizowana talia kart

talia
61,94 zł
Rabaty ilościowe

Model
Szczegóły
  • Wymiary: 8,5 cm (szerokość) x 6 cm (długość)
  • Bez wymogu minimalnej ilości, od 1 sztuki
  • Dostępna talia hiszpańska (48 kart) lub talia francuska (55 kart).
  • Dostosuj revers, z czarną, czerwoną obwódką lub bez.
  • Dostarczana w sztywnym, przezroczystym etui z tworzywa sztucznego.
  • Papier 300 gr. laminowany.
  • ID: #7608-532
  • Więcej szczegółów

Szablony

Recenzje

Opis

Karty do gry z własnym nadrukiem

Niezależnie od upływu czasu, karty do gry to klasyczna rozrywka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Możesz grać z przyjaciółmi lub rodziną w domu, na plaży, gdzie i kiedy chcesz. Nasze personalizowane karty są jeszcze bardziej kompletne, ponieważ możesz zaprojektować według własnego pomysłu, dodając zdjęcia lub korzystając z jednego z naszych gotowych szablonów.

Przed dokonaniem personalizacji musisz wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Personalizowana talia kart hiszpańskich: składa się z 48 kart i zawiera karty monet, pucharów, mieczy i maczug.
  • Spersonalizowana talia kart francuskich: składa się z 55 kart i zawiera karty trefli, pików, kierów i karo.

Personalizacja dotyczy tyłu kart, za pomocą wybranego przez Ciebie projektu. To gra dla wszystkich grup wiekowych, którą można cieszyć się samemu lub w towarzystwie. Chociaż to osoby starsze zwykle postrzega się jako miłośników gry w karty, to wszyscy tak samo lubią tą formę rozrywki, dlatego jest to świetny prezent na każdą okazję.

Najpopularniejsze gry dla każdego rodzaju talii kart

Popularne gry do grania z talią kart hiszpańskich

Mus: Mus to gra strategiczna rozgrywana w parach. Każdemu graczowi rozdaje się cztery karty, a poprzez różne rundy zakładów gracze starają się tworzyć kombinacje kart, które łącznie dadzą 31 punktów. Komunikacja między partnerami jest kluczowa, aby zdecydować, kiedy obstawić mus (maksymalny zakład) i próbować przechytrzyć przeciwników.

Chinchon: Chinchon to gra eliminacyjna, w której celem jest tworzenie kombinacji kart tego samego koloru lub hierarchii. Rozdaje się 7 kart każdemu graczowi, a pierwszy, który ułoży chinchon (kombinację siedmiu kart hierarchicznie lub o tej samej wartości), wygrywa rundę. Gra trwa, aż jeden z graczy osiągnie określoną liczbę punktów.

Personalizowane karty do gry

Brisca: Brisca to gra w lewy, która jest grana w parach. Każda karta ma określoną wartość i rozgrywa się jedną kartą na turę. Lewę wygrywa najwyższa karta lub karta o najwyższej wartości zgodnie z określonymi zasadami. Celem jest zdobycie jak największej liczby lew, aby zdobyć punkty.

Siete y Media: “Siedem i pół” jest podobne do blackjacka. Celem jest uzyskanie kart, których łączna wartość będzie jak najbliższa 7,5 bez przekraczania tej wartości. Figury mają wartość pół punktu, a as może być wart 1 lub 11, w zależności od wyboru gracza. Gra się przeciwko krupierowi, a wygrywa ten, kto zbliży się najbardziej do 7,5.

Tute: Tute to gra w lewy w parach. Celem jest zdobycie określonych kart, które przyznają określoną liczbę punktów, oraz wygrywanie lew, aby zdobyć dodatkowe punkty. Komunikacja z partnerem jest kluczowa, ponieważ istnieją strategie do osiągnięcia tute, czyli najwyższej pary.

Popularne gry do grania z talią kart francuskich

Poker: Poker to gra karciana z wieloma wariantami, ale najbardziej znaną jest wersja Texas Hold'em. Gracze otrzymują dwie karty własne i dzielą się pięcioma kartami wspólnymi. Celem jest uformowanie najlepszej kombinacji pięciu kart, aby wygrać rozdanie.

Brydż: Brydż to gra w lewy, która jest grana w parach. Każdy gracz otrzymuje 13 kart, a celem jest zdobycie jak największej liczby lew. Komunikacja między partnerami jest kluczowa, a gra obejmuje licytacje w celu ustalenia koloru atutowego.

Kanasta: Kanasta to gra w kombinacje i strategię w parach. Celem jest tworzenie kanast, czyli określonych kombinacji kart, i zdobywanie punktów. Gra się dwiema taliami kart i można tworzyć kombinacje kart o tej samej wartości.

Personalizowana talia kart

Blackjack: Blackjack to gra karciana, której celem jest uzyskanie łącznej liczby punktów jak najbliższej 21 bez przekraczania tej wartości. Gra się przeciwko krupierowi, a figury mają wartość 10, podczas gdy as może być wart 1 lub 11, w zależności od wyboru gracza.

Cuarto: Cuarto to gra w lewy, której celem jest zdobycie jak największej liczby lew i zdobycie punktów. Gra się w parach, a każdy gracz otrzymuje 13 kart. Istnieją określone zasady dotyczące tego, które karty wygrywają każdą lewę, a kluczową rolę odgrywa strategia.

To tylko kilka gier, ale istnieje ich wiele więcej. Od pasjansa po gry wieloosobowe, abyście się dobrze bawili z naszą spersonalizowaną talią kart.

Ciekawostki na temat talii kart hiszpańskich

Talia kart hiszpańskich składa się z różnych kolorów: monet, pucharów, maczug i mieczy. Każdy z nich składa się z kilku kart numerowanych oraz trzech figur: sota z oznaczeniem 10; koń oznaczony jako 11; i król oznaczony jako 12.

Kolory reprezentują różne klasy społeczeństwa średniowiecznego. Miecze symbolizują monarchię lub burżuazję; puchary - Kościół; monet - kupców; a maczugi chłopów.

Ciekawostki na temat talii kart francuskich

Talia kart francuskich była używana już na początku XV wieku. Wierzy się, że została wynaleziona przez Etienne'a de Vignolle, towarzysza Joanny d'Arc. Etienne de Vignolle jest przedstawiony na talii kart francuskich jako walet kier.