Personalizowany Chińczyk i Gęsi

Personalizowany Chińczyk i Gęsi

gra
44,18 zł
Rabaty ilościowe

Model
Szczegóły
  • Wymiary: 20 cm (szerokość) x 20 cm (długość) x 0,3 cm (grubość)
  • Bez wymogu minimalnej ilości, od 1 sztuki
  • Materiał: ekologiczny karton.
  • Projekty dostępne dla 4 graczy.
  • Zawiera kubki i kostki do gry.
  • W Chińczyku każdy gracz ma personalizowany "domek".
  • W Gęsiach jest personalizowane 14 kwadratów i środek planszy.
  • ID: #17345
  • Więcej szczegółów

Szablony

Recenzje

Opis

Tradycyjny Chińczyk i Gęsi... teraz personalizowane!

Czy pamiętasz te popołudnia w domu, kiedy byłeś mały i grałeś z całą rodziną w takie gry jak Chińczyk czy Gęsi? Możesz przypomnieć sobie te popołudnia, bo gry planszowe znów są w modzie. Teraz możesz to zrobić w nietradycyjny sposób.

Mamy całkowicie spersonalizowanego Chińczyka i Gęsi. Dodaj zdjęcia swoje i swojej rodziny, aby uczynić je bardziej osobistymi, a otrzymasz planszę różniącą się od oryginału. Możesz kupić kompletny pakiet, aby spędzić więcej godzin na zabawie z rodziną. Jest to idealny prezent na Boże Narodzenie.

Są to klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody i które świetnie nadają się do zabawy z przyjaciółmi i rodziną. Bo nie ma nic lepszego niż odzyskanie tych starych wieczorów z grami planszowymi z tymi, których kochasz.

Są one dostarczane dwie różne plansze, jedna z Gęsiami, a druga z Chińczykiem. Dołączamy również kubki i kostki do gry, więc jak tylko je otrzymasz, możesz zacząć grać od razu. Ale to, co je wyróżnia od innych, to personalizacja, bo takich jak one nie znajdziesz w sklepach.

W personalizowanym Chińczyku zaprojektowany jest "domek" każdego uczestnika, na którym można umieścić zdjęcie gracza w jego ulubionym kolorze. Natomiast w personalizowanych Gęsiach projektujesz 14 specjalnych pól i środek planszy. Ciekawe kto wygra “wyścig gąsek”.

Te gry są niezbędne w każdym domu, a teraz masz możliwość posiadania najbardziej ekskluzywnego modelu z Twoimi ulubionymi zdjęciami. Przywróć tradycję z nami i ciesz się z rodziną z tych zabawnych gier planszowych.

Personalizowany Chińczyk

Personalizowany Chińczyk

Chińczyk ze zdjęciami! Bez względu na to, ile lat minie, Chińczyk zawsze będzie królem wszystkich gier planszowych. Kiedy zaczniesz już grać, nie będziesz mógł przestać! A jeśli jest oprócz tego to spersonalizowany Chińczyk, to jeszcze większa frajda. Możesz spersonalizować każdy "domek" na planszy, tak aby każdy gracz miał swój własny obszar, z ulubionym zdjęciem lub obrazkiem.

Materiał: drewno MDF z powłoką poliestrową.

Zasady: jak grać w Chińczyka?

Zasady gry w Chińczyka różnią się nieco w zależności od kraju, ale podstawowe zasady pozostają takie same. Ogólne zasady gry są następujące:

  • Gra dla 2 do 4 graczy. Zalecany wiek: od 4 lat.
  • Pionki graczy są oznaczone kolorami (po cztery z każdego koloru), podobnie jak kwadraty startowe i pierwszy kwadrat na początku gry. Kolory to: żółty, niebieski, czerwony i zielony.
  • Każdy z graczy rozpoczyna grę na swoim "domu", którym jest duży kwadrat w jego kolorze, znajdujący się w jednym z rogów planszy.
  • Gra toczy się w turach, zaczynając od losowo wybranego gracza. W każdej turze gracz rzuca 2 kostkami i przesuwa swoje pionki, jeśli jest to możliwe.
  • Gra w Chińczyka polega na przesuwaniu pionków po planszy o tyle pól ile wskazały obie kostki, a zwycięzcą jest ten, kto jako pierwszy wprowadzi wszystkie swoje pionki do ostatniego kwadratu w centrum planszy.
  • W każdym polu mogą znajdować się tylko dwa pionki na raz, takie same lub różne.
  • Podwójne rzuty kostką (podwójne 1, podwójne 4, itd.) uprawniają gracza do ponownego rzutu. Jeśli jednak 3 razy z rzędu wypadnie dublet, gracz zostanie ukarany poprzez odesłanie swojego najbardziej zaawansowanego pionka na pole startowe.
Chińczyk personalizowany zdjęciami

To są podstawowe zasady, ale jest kilka dodatkowych zasad, które czynią grę bardziej interesującą. Ponownie podkreślamy, że w każdym kraju mogą istnieć różnice, ale tutaj mówimy o najbardziej powszechnych.

Zasady dotyczące wyjścia

Jeśli chodzi o wyjście pionkami z domu, nie wystarczy po prostu rzucić kostką. Istnieją pewne wyjątkowe zasady:

  • Aby wyjść pionkiem z domu, musisz wyrzucić co najmniej 5 w rzucie kostką.
  • Jeśli wypadnie podwójne 5, gracz może wybrać: wyjść 2 pionkami i umieścić je razem na swoim polu startowym (mały kwadrat w swoim kolorze). Może też wyjść tylko jednym pionkiem i natychmiast poruszyć się nim 5 pól.
  • Pierwszy kwadrat przy wyjściu jest kwadratem startowym -jest to kolor gracza. Jeśli ten kwadrat jest już zajęty przez 2 pionki, a gracz rzuca 5 i musi obowiązkowo wyjść pionkiem, to pionki, które zajmowały ten kwadrat muszą wrócić na swój kwadrat startowy (chyba, że są to własne pionki gracza).

Zasady gry

Po zapoznaniu się z zasadami dotyczącymi rozpoczęcia gry, przyjrzyjmy się innym zasadom, które są wykorzystywane w trakcie gry:

  • Jeśli rzucisz kostkami każdą z nich możesz potraktować indywidualnie albo zsumować wynik. Na przykład, jeśli wyrzucisz 2 i 5, możesz posunąć się o dwa pola jednym pionkiem i o pięć pól drugim pionkiem. Możesz też zsumować wynik i przesunąć się o siedem pól tym samym pionkiem.
  • Gdy gracz ma w grze tylko jeden pionek, nie może dzielić rzutu i jest zobowiązany do zsumowania kostek.
  • Aby wejść do celu, musisz wyrzucić dokładną liczbę pozostałych pól. Jeśli pójdziesz za daleko, odbijasz się.

Jak "zbijać"pionki innego gracza

Bycie "zbitym" jest najbardziej najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafić graczowi w Chińczyku. Albo, patrząc z drugiej strony, "zbijanie" jest najbardziej korzystne.

Kiedy gracz rzuca kostką, przesuwa swoje pionki i jeden z nich kończy swój ruch na tym samym polu co pionek innego gracza, "zbija" go. Kiedy tak się dzieje, gracz, który został zbity, musi wrócić do domu. A zbijający, w nagrodę, może pójść do przodu 20 pól, tym samym pionkiem, którym zbił lub każdym innym, którym chce.

Wyjątek: na planszy jest kilka pól z kółkiem w środku. Te pola są "bezpieczne". Nie wolno na nich zbijać.

Zasady dotarcia na metę

Gdy pionek znajdzie się na mecie, gracz może przesunąć się o 10 pól innym pionkiem który nadal jest w grze.

Jak blokować?

Jeśli gracz umieści 2 pionki tego samego koloru na tym samym polu, pozostali gracze nie mogą przejść przez to pole i muszą czekać aż bariera zostanie usunięta. Jeśli jednak gracz, który stworzył blokadę, wyrzuci dublet, jest zobowiązany do przesunięcia pionków i otwarcia bariery.

Skąd pochodzi Chińczyk?

Oryginalna nazwa to pachisi, a wymyślono ją w Indiach w XVI wieku. Chińczyk jest odmianą tej pierwszej oryginalnej gry.

Projekt powstał w oparciu o ogrody cesarza Abdula Momina. Środek planszy przedstawia tron, na którym zasiadał cesarz na swoim dziedzińcu. Z drugiej strony, pionki reprezentują indyjskie kobiety, które przemieszczały się, by grać dla cesarza.

Personalizowane Gęsi

Tradycyjna gra planszowa Gęsi, teraz na nowo odkryta. Stwórz swój własny projekt i zagraj z rodziną i przyjaciółmi w tradycyjną grę Gęsi w zupełnie inny sposób, będziesz najbardziej oryginalny ze wszystkich! Kup ją już teraz! Zaskoczy Cię doskonała jakość wykonania i druku.

Możesz dostosować środek planszy (cel gry) do swoich potrzeb za pomocą dużego zdjęcia. A także 14 kwadratów na planszy, z 14 różnymi zdjęciami. Te spersonalizowane pola to te, na których skacze się "z gęsi na gęś".

Zasady gry

To są podstawowe zasady, w skrócie:

  • Liczba graczy: 2 do 4. Zalecany wiek: od 4 lat wzwyż.
  • Każdy z graczy bierze udział w rozgrywce pionkiem w innym kolorze.
  • Celem gry jest dotarcie jako pierwszy do środka planszy, czyli do dużego kwadratu.
  • Gra toczy się na zmianę. Zaczyna losowo wybrany gracz. W każdej turze gracz rzuca 1 kostką i przesuwa się do przodu o tyle pól, ile wskazuje rzut.
  • Wszystkie pola na planszy są ponumerowane, a niektóre z nich mają specjalne funkcje do wykonywania specjalnych zadań, które wyjaśnimy później.

Zasady dla każdego specjalnego pola

Kiedy przychodzi kolej gracza, rzuca kostką i przesuwa swój pionek do przodu o tyle pól ile wskazuje kostka.

Gra Gęsi z personalizowanymi zdjęciami
  • Jeśli gracz wyląduje na kwadracie GĘŚ (w naszej grze są to pola, na których znajduje się spersonalizowane zdjęcie), wygrywa prawo do przejścia na następny kwadrat GĘŚ, a także może powtórzyć rzut. Powinien wtedy powiedzieć “od gęsi do gęsi, teraz rzucam ja, bo to moja kolej”
  • Jeśli wylądujesz na polu MOST (kwadraty 6 i 12), musisz przesunąć swój pionek na drugi most. To znaczy, że albo posuwasz się do przodu z kwadratu 6 do kwadratu 12, albo cofasz się z kwadratu 12 do kwadratu 6. Potem znowu rzucasz kostkami. Gdy tak się dzieje, mówi się: "od mostu do mostu i rzucam ponownie, bo niesie mnie prąd".
  • Kiedy gracz wpadnie do KARCZMY, jest wyłączony z gry na jedną turę (mówi się, że śpi w karczmie).
  • Jeśli wylądujesz na polu STUDNIA, nie możesz ponownie rzucić kostką, dopóki inny gracz nie przejdzie przez to pole. Musisz czekać na ratunek, aby wydostać się na górę.
  • Jeśli masz pecha i wylądujesz na polu LABIRYNT, będziesz musiał cofnąć się do pola 30.
  • Możesz pójść do WIĘZIENIA, a to oznacza 2 tury bez gry.
  • Istnieją dwa pola zwane KOSTKAMI (26 i 53), które działają tak samo jak most: kiedy wylądujesz na jednym z tych pól, przechodzisz na drugie i rzucasz ponownie. Wtedy mówi się "od kostki do kostki i rzucam raz jeszcze, bo jest moja kolej".
  • Najgorszym polem w grze jest pole CZASZKA (58). Jeśli tam staniesz, wracasz na początek na pole 1. Musisz zaczynać od nowa!

Pozostałe pola mają różne wzory ale nie mają żadnego wpływu na grę.

Aby dotrzeć do mety, musisz rzucić kostką dokładnie taka liczbę jaka brakuje Ci do mety. Jeśli liczba jest większa, odbijasz się od mety i cofasz się o kilka pól.

Jak wymyślono grę Gęsi?

Pochodzenie gry w gęsi jest trochę niejasne, jest kilka teorii i wielu autorów. Jedna z teorii głosi na przykład, że pierwsze wersje gry pojawiły się pod koniec XIX wieku i były ozdobione ilustracjami związanymi z tą epoką.

Najpopularniejsza teoria głosi, że pierwszą wersją była gra, którą Franciszek I Medyceusz z Florencji podarował Filipowi II Hiszpańskiemu w połowie XVI wieku.

Ale mówi się również, że pochodzenie jest o wiele starsze, ponieważ gra została podobno wymyślona przez Greków w około XIII wieku p.n.e. Archeolodzy odkopali Dysk Phaistos, datowany na 2,000 przed Chrystusem, który mógłby potwierdzić tę teorię.

Zalety błyszczącego drewna ChromaLuxe

  • Obrazy i zdjęcia są nakładane bezpośrednio na specjalnie powlekane drewniane arkusze, sprawiając że kolory są żywe i w doskonałej rozdzielczości, która nie ma sobie równych.
  • Unikalne substraty i powłoki zapewniają niesamowitą odporność na zarysowania i ścieranie.
  • Wydruki na drewnie trwałe na lata, odporne na żółknięcie i uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.
  • Panele te można czyścić za pomocą szmatki i dowolnego uniwersalnego środka czyszczącego, dzięki czemu plansza będzie błyszczała za każdym razem.
ChromaLuxe